RELAX:

Váš pobyt v našom penzión si môžete spríjemniť všemožnými aktivitami, či už športovými, kultúrnymi alebo relaxačnými, ako napr. lyžovačkou, turistikou, návštevou termálnych kúpalísk, historických hradov, múzeí, alebo jaskýň.        

Jazda s konským záprahom

Jazda s konským záprahom je neoddeliteľným čarom romantickej dovolenky v našej rázovitej obci. Spoznajte Ždiar a jeho priľahlé časti v celej svojej kráse, či už dennou alebo večernou jazdou konským záprahom, ktorý je Vám k dispozícii priamo v penzióne. V zime Vám ponúkame možnosť jazdy zasneženou krajinou na rozprávkových saniach.

foto 1

 

Lyžiarske strediská

 

Náš penzión sa nachádza v bezprostrednej blízkosti dvoch lyžiarskych stredísk. Prvým je Ski centrum Strednica, ktorá je vzdialená od nášho penziónu cca 600 m. Obsahuje 7 lyž. vlekov a jednu sedačkovú lanovku. A druhým lyžiarskym strediskom v blízkosti cca 100 m je Ski centrum Strachan. Toto stredisko je vybavené tromi lyž. vlekmi.

 

Ďalšie lyžiarske strediská sú:

 

-          Ski Bachledová dolina (vzdialená 7 km)

 

Ak si chcete vychutnať skvelú lyžovačku spojenú s nádherným výhľadom na rozprestierajúce sa Belianske Tatry, navštívte Ski Bachledová dolina. Toto lyžiarske stredisko má dve sedačkové lanovky, päť lyž. vlekov, zjazdovky pre náročných aj menej náročných lyžiarov.  

foto 2

 

-          Lyžiarske stredisko Stacja Narciarska Jurgów (PL, vzdialené 9 km)

 

Lyžiarske stredisko Stacja Narciarska Jurgów obsahuje 1 sedačkovú lanovku a 2 lyžiarske vleky. Celkový počet zjazdoviek je päť.  

 

Všetky lyžiarske strediská poskytujú tieto služby:

 

 • lyž. inštruktori,
 • požičovňa lyž. výstroje,
 • bufety,
 • detské atrakcie a ihriská,
 • Ski Bus.    

foto 3


 

-     

Turistika

V letných a jesenných mesiacoch môžete absolvovať tieto horské túry: Hrebienok – Tatranská magistrála, Skalnaté pleso- Zelené pleso, Štrbské pleso- Popradské pleso, Rysy, Náučný chodník Monková dolina- Kopské sedlo, Bielovodská dolina, Morské oko (PL), Javorová dolina, Spišská Magura, Náučný chodník Bachledová dolina…   

foto 4

Červený kláštor – splav Dunajec

Ak si chcete spríjemniť Vašu dovolenku vyskúšajte splav Dunajcom, počas ktorého Vás miestny pltníci ohromia nádhernou prírodou opradenou povesťami. Samotná plavba z Červeného Kláštora po ústie Lesnického potoka trvá cca 1 hod. a 45 minút a prekonáva výškový rozdiel 40 metrov. Dunajec vyhĺbil v pohorí Pienin obrovskú úzku a kľukatú tiesňavu dlhú 9 km.

foto 5

 

Termálne kúpaliská Aquapark AQUACITY Poprad

 

Navštívte Aquapark AQUACITY Poprad. V tomto komplexe ponúkajú pre návštevníkov až 13 bazénov, vírivé bazény, 11 inhalačných miestností a sáun, relaxačné priestory a sanárium v nádherne vybavenom wellness centre Vitálny svet. Všetky tieto bazény môžete využívať celoročne.

 

Termálne kúpalisko Vrbov

Termálne kúpalisko Vrbov ponúka pre svojich návštevníkov 10 bazénov, v ktorých teplota vody dosahuje od 26 do 38 °C. Tieto termálne vody majú blahodarne účinky pre zdravie. Kúpalisko je otvorené celoročne. 

foto 6

 

Termálne kúpalisko Vyšné Ružbachy

 

Navštívte termálne kúpalisko Vyšné Ružbachy a vychutnajte si oddych v 5 termálnych bazénoch s teplotou vody od 21 do 38 °C. Celoročná prevádzka termálneho kúpaliska Izabela vo Vyšných Ružbachoch návštevníkom umožňuje vybrať si čas návštevy podľa vlastného želania. 

 

Bazén penziónu Ždiaranka

 

Penzión Ždiaranka má k dispozícii bazén nie len pre svojich hostí. Nachádza sa cca 150 m od nášho penziónu.

foto 7

Historické pamiatky:

 • Spišský hrad,
 • Kežmarský hrad,
 • Ľubovniansky hrad,
 • Kaštieľ Strážky (Spišská Belá),
 • Zakopane (PL).

Múzeá:

 • Ždiarske múzeum (priamo v obci),
 • Múzeum Červený Kláštor,
 • Múzeum TANAP-u v Tatranskej Lomnici.

foto 8

 

Jaskyne:

Belianska jaskyňa (vzdialená 6 km)

Belianska jaskyňa je jediná sprístupnená jaskyňa vo Vysokých Tatrách. Nachádza sa neďaleko obce Tatranská Kotlina, v najvýchodnejšej časti Belianskych Tatier, vo vysokohorskom krasovom teréne. Vchod do jaskyne leží na severnom svahu Kobylieho vrchu. Je dlhá 3,6 km a od Ždiaru je vzdialená len 6 km.

foto 9

 

Demänovská ľadová jaskyňa (vzdialená 42 km)

Demänovská ľadová jaskyňa predstavuje severnú časť svetoznámych Demänovských jaskýň. Pozoruhodná je výskytom trvalej ľadovej výplne, bizarnými a mohutnými tvarmi podzemných priestorov, vzácnou jaskynnou faunou, ako aj bohatou históriou. Je dlhá skoro 2 km.

Važecká jaskyňa (vzdialená 50 km)

Važecká jaskyňa je jedna z najznámejších jaskýň na severnom Slovensku. Hoci dĺžkou patrí medzi kratšie sprístupnené jaskyne, je dlhá 530 m, známa je výskytom bohatej kvapľovej výzdoby, pozoruhodnými nálezmi kostí jaskynných medveďov, ako aj vzácnou jaskynnou faunou.

Dobšinská ľadová jaskyňa (vzdialená 61 km)

Dobšinská ľadová jaskyňa patrí medzi najvýznamnejšie ľadové jaskyne na svete. Od roku 2000 je zaradená do svetového prírodného dedičstva. Jej dĺžka je 1,5 km.  

Spider park v Tatranskej Kotline

Spider park poskytuje extrémne prežitie na trase dlhej ponad 250 m vo výške až 6 metrov. Veľa zaujímavých prekážok zavesených na drevách stromov, kompletná zábava pre deti i dospelých. Pre malé deti je pripravená špeciálna trať ,,MiniSpider“.

Kona Bikepark Bachledova

Kona Bikepark Bachledova sa nachádza v obci Ždiar, priamo v lyžiarskom stredisku Ski Bachledova. K projektovaniu tratí prispel najskúsenejší slovenský jazdec Filip Polc, ktorý sa stal tvárou bikeparku. Bikepark je v prevádzke do 17.9.2011, vždy od piatka do nedele, v čase od 9.00 do 16.00 hod. Bikepark Bachledova ponúka: downhill trať - Air DH Bachledka freeride family trať, 5 tratí crosscountry, požičovňa bicyklov KONA.

foto 10

 

Minigolf Penziónu Strachan

Minigolf sa nachádza od nášho penziónu cca 100 metrov. Môžete si užiť množstvo zábavy so svojou rodinou pri hre golfu, ktorý určite nadchne aj Vaše deti. Nehovoriac o detskom ihrisku, ktoré je pre Vaše ratolesti plné netradičnej zábavy v podobe lezeckej steny, preliezačiek atď

foto 11